Hacamatın Tesirleri.

Vakum yapması sağlanan kupalar ile kan alma yöntemi olan hacamat, damardan kan aldırma yönteminden tamamen farklı sonuçlar doğuran bir uygulamadır.

Hacamat uygulanan bölgede dolaşım artarak kan ve dokulardan toksinlerin ve ağır metallerin atılmasını sağlar.

Vücudun belli noktalarında biriken toksinler hacamatla dışarı alındığında vücudun bio-elektrik enerjisi ve aurası yoğunlaşır. Bu da daha az uyku ile dinlenebilmek ve daha dinç bir hayat demektir.

Akupunktur noktalarının üzerine yapılan hacamat, ilgili organların ciddi bir şekilde uyarılması sonucu süratle iyileşme etkileri ortaya çıkar.

Vücuttan kan alındığı için yeni kan üretme mekanizmaları canlandırılmış olur.

Sırtımızda bulunan iç organlarımıza ait sinir bağlantı noktalarına yapılan uygulama ile gerek atar ve toplardamarlar gerekse beyaz kan dolaşımı düzenlenmekte, böylece o organların üzerindeki basınç azalmaktadır. 

Akupunktur noktalarına yapılan hacamat ile bütün sistemin düzenli çalışması ve organlar arası koordinasyon sağlanarak tedavi edici süreç başlatılmış olur.

Klinik çalışmalarda tespit edilen bir faydası da vücudun ürettiği tabii kortizonun artmasıdır. Bu da hacamat sonrası ağrılı durumların azalmasını hatta ağrıların yok olmasını sağlamaktadır. 

Hacamat uygulaması hipofiz bezesini uyardığı için vücuttaki bütün hormonları kontrol eden hipofizin daha iyi çalışmasını sağlar. Böylece metabolizmamız daha dinamik çalışır. Hormonlara bağlı çalışan tansiyon, diyabet ve guatır gibi sistemik rahatsızlıklarda aşırı iniş çıkışlar engellenir.