Hacamat Noktaları

Kafa Arkası : Bu bölgeye can kurtaran da denmektedir, efendimiz sav ”kafadan hacamat olmak her hastalığın şifasıdır” buyurmuştur. Psikolojik hastalıklara, kulakta olan ağrılara ve çınlamalara, başta olan ağrılara, sedef, saç dökülmesi, gözde ki problemlere, ağız diş etleri, başlangıçta ki katarakta faydalı, kronikleşmiş katarakta faydası olmaz.
Yüz ve Alın: Sinizüt, diş ve dişeti rahatsızlıkları, göz kusurları ve göz hastalıkları, cilt güzelliği gibi hastalıklara şifadır.
Kulak arkası : Kulaklarımıza, burna, boğaz ve göz hastalıklarına, ön dişler ve köpek dişlerine, guatr ve lenflerdeki problemlere iyi gelmektedir.
Omuzlar : Akciğer hastalıklarına yüksek tansiyon, baş ağrısı, baş dönmesi, kireçlenmeler, boyun fıtığı, koldaki ve omusdaki ağrılara, hormon dengesizliklerine iyi gelmektedir.
Kürek Kemikleri arası : Kalp, pankreas, safra kesesindeki problemleri tedavi etmektedir.
Bele hacamat : İdrar kaçırmaya beldeki ağrılara, bel fıtığına, böbrek hastalıklarına, erkek ve kadınlarda bulunan hastalıklara.
Kuyruk Sokumunda Hacamat : Prostata, hemeroide, adet düzensizliklerine, fil hastalığına.
Dizlere hacamat : Dizdeki hastalıklara, romatizmaya, kireçlenmelere, hemeroide, varislere, baldır ve ayaklardaki yaralara, mide karaciğer, safra kesesei ve böbrek hastalıklarına.
Ayak Bileği Dış Kısmı : Siyatik, ağrılara, varis, gut ve fil hastalıklarına

Ayak Bileği İç Kısmı : Adet düzensizliğine ve basura çok faydalıdır.

1.MİGREN, BAŞAĞRISI VE SİNÜZİT: Özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri migren ve baş ağrılarıdır. Belki ağrıyı geçiriyor ya da yavaşlatıyor ama bir sonraki migren atağı tetiklenmek üzere sizi bekliyor.

2.BEL VE BOYUN FITIĞI: Bel fıtığı ve boyun fıtığı tedavisinde genellikle ağrıyan yere hacamat yapılır. Fıtıklaşan bölgede tortular ve oradaki pis kan alınır.

3. KİREÇLENME, ROMATİZMA : Karaciğer arkası, kahil ve ağrıyan bölgelere özellikle diz kapağı ve baldırın dış kısımlarına yapılan uygulamaları çok faydalıdır. Ağrılar hacamatın sonunda hemen geçer. Ancak ilerlemiş vakalarda uzman bir haccam tarafından 4-5 seans kadar tekrar edilmesi gerekebilir.

4. HİPERTANSİYON, ŞEKER: En uygun bölge kalp, kahil karaciğer bölgesi ve baştan yapılan hacamattır. Tansiyon için her zaman ilk başlangıç noktası yukarı nokta olmalıdır.

5. UNUTKANLIK,
HAFIZA ZAYIFLIĞI, ALZHEİMER VE DEPRESYON, KONSANTRASYON GÜÇLÜĞÜ: Başın tepe noktasından, kürek kemiklerinden ve iki kulak arkasından hacamat yapılır.

6. KRONİK YORGUNLUK, UYKU İSTEĞİ, HALSİZLİK: Bunun için sırttan, karaciğer arkası, kahil ve kalp arkasından hacamat uygulanır. Daha ilk tedavide gözle görülür bir ilerleme ve rahatlama hissedilir. Vücuda enerji gelir. Ayrıca metabolizma hızlanır.

7. BÖBREK RAHATSIZLIKLARI: Sırttan böbrek hizası, sağ ayak topuğu, sağ ve sol ayak üstü böbrek hastalıkları için en uygun noktalardır.

8. SEDEF, EGZEMA, VE DERİ HASTALIKLARI: Sırttan karaciğer arkasından Kahilden ve Omuz başlarından yapılan seanslarla çok iyi sonuçlar vermektedir.

9. KALP HASTALIKLARI VE KAN DOLAŞIMI PROBLEMLERİ: Kalpteki tıkanıklıklar, çarpıntı, katle sıkışma hissi ve göğüs kafesinde ağrı hissi şikayetlerinde hacamatın önemi büyüktür. Kan dolaşımı ve damar problemlerinde de hacamatın önemi çok büyüktür. Hacamatla pis kan vücuttan çıkacak ve yeni kan hücreleri üretilerek temiz kan sağlanacak ve dolaşım rahatlayacaktır Allah’ ın izniyle…

10.KARACİĞER HASTALIKLARI, YÜKSEK KOLESTROL: Sırttan karaciğer arkasından , kahil ve omuz yanlarından hacamat yüksek kolestrole ve karaciğer hastalıklarına iyi gelmektedir. Ehil bir haccama bu bölgelerden hacamat yaptırtmak gerekir.

11.GÖRME BOZUKLUKLARI: Kesin olarak bilinmesi gereken bir şey vardır ki HACAMAT GÖZÜN FERİNİ ARTIRIR. Hacamat bittikten sonra kişi kendini loş bir ortamdan aydınlığa çıkmış gibi hisseder.

12.HORMONAL HASTALIKLAR: Kalp, karaciğer arkası ve sırttan mide ile bağırsak arkasına gelen noktalardan yapılır. Ancak boğazını tutamayıp şişmanlayanlar hacamattan yardım beklememelidirler.

13.VARİS: Direk olarak varisli bölgeye veya çok yakın bölgeye hacamat uygulanmaz. Varisli bölgenin başlangıç merkezine yapılan hacamat çok başarılı olmaktadır.

14.ALTINI ISLATMA: Özellikle küçük çocuklarda söz konusu olan gece altını ıslatma ve gündüz istemsiz kaçırma durumlarında hacamat inanılmaz faydalıdır. Her iki durumda da yani hem yetişkin hem çocukta idrar kaçırma durumlarında kulak arkası, kahil, sırt ve kuyruk sokumunun üstünden kişiye hacamat yapılır.

15.BOYUN VE SIRT AĞRILARI: Omuz ve sırttan alınan pis kan o bölgedeki tıkanıklığı açmakta ve oradaki dolaşımı rahatlatmaktadır. Halk dilinde kulunç olarak bilinen ağrıyı ve sırtta oluşan fibromiyajları hemen dağıtmakta ve etkisini yaklaşık 3-4 dk içerisinde göstermektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Notice: Undefined variable: captcha in /home/idealhacamat/public_html/catalog/view/theme/black_justin/template/product/product.tpl on line 96
  • Hacamat Noktaları