Hacamatla Tedavi Edilen Hastalıklar

Baş ağrısı, migren, sinüzit gibi modern tıpda çaresi olmayan veya tedavisi mümkün olmayan hastalıklar grubuna girer. Diplomalı eğitimli bir haccam rahatlıkla migren hastalığını hastanın ilaç kullanmasına gerek kalmayacak şekilde sadece hacamat yaparak tedavi edebilir. Başarı oranı yüzde yüz olup bazı hastalarda 3-4 seans gerekebilir.

Bel fıtığı,  boyun fıtığı, ağır yük kaldırma, hareketsizlik veya duruş bozuklukları dışında omur bölgesindeki kıkırdak dokunun dejenere olmasından dolayı oluşur. Sinir sıkışması denilen ve omurilik sinir L1, L2, L3 deki sıkışmaya başlayınca ağrılar dayanılmaz hal alır sonra da baldırlarda uyuşma ve ağrılar başlar. Uygun noktalardan yapılan hacamat,  sinirleri güçlendirir, nerdeyse durma noktasına gelen kılcal damarları hereklendirir, bu da kıkırdak dokunun tekrar güçlenmesi ve beslenmesi anlamına gelir. Ameliyata göre hiç bir riski olamayan hacamat ile herkes fayda görür.

Unutkanlık, özellikle ders çalışırken gözleri yazıyı okuyup da kafası hep başka yerde olan ve bir türlü ne okuduğunu anlayamayan öğrenciler için doping kadar etkili bir yardımcıdır hacamat olmak. Saatlerce okuduğunuz halde anlaşılmaz gelen bir çok konu bir okuyuşta anlaşılır hale gelir. Kafadan hacamat çok faydalıdır. Fakat bir kez daha tekrar edelim işin tıbbî eğitimini almamış kişilere özellikle kafadan hacamat yaptırmak pek tavsiye edilmez. 

Sara (epilepsi), tedaviye başlamadan önce EEG çektirilir. 15 gün aralarla 6 seans yapılır sonra tekrar EEG çektirilir. Hem hastadaki görünen nöbetler kaybolur, hem de EEG çizimindeki dikenler kaybolur. 

Kemik erimesi, kireçlenme, mantar, gut, romatizma, iltihaplı eklem romatizması rahatsızlıkları için karaciğer arkası, iki omuz arası ve ağrıyan bölgelere özellikle diz kapağı ve baldırın dış kısımlarına yapılan uygulamalar çok faydalıdır. Ağrılar hemen geçer, ama periyodik aralarla tecrübeli haccam yardımıyla 4 - 5 seans da daha güzel kalıcı sonuçlar alınır.

Hepatit B, karaciğer arkası, kalb arkası ve sırttan omuz başları iyi sonuçlar verir. Tam bir iyileşme olmaz ama kişinin bağışıklık sistemi güçlenir. Kan değerlerinde daha birinci seansta hızlı bir şekilde düzelme görülür.

Böbrek rahatsızlıkları için yapılması gereken uygun noktaları bilmek gerekir. Bu konuda akupunktur, bitkisel tedavi ve hacamat üçü birden çok güzel sonuçlar verir.

Sedef, temre ve deri hastalıkları, kaşıntı, karaciğerin barsak beslenmesinden kaynaklanan deri hastalıklardır. Başlangıç seviyesindeki hastalara 2-3 seans yeterli olmakla birlikte ilerlemiş vakalarda faydalı olur ama tam bir sonuca ulaşmak için yıllarca uğraşmak gerekebilir.

Kanda demir ve vitamin eksikliği, kanda yağlanma, şeker ve kolesterol yüksekliği durumlarında hacamat öncesi ve sonrası yapılan kan testlerinde değerlerin düzeldiğini yaptığımız uygulamalarda tecrübe ettik. 

Guatır,  için 3-4 seans yapılırsa hormonları düzelir ve düşük ya da yüksek troid çalışmaları normale döner.

Astım, nefes darlığı, bronşit için belli aralıklarla yapılan 6 seanstan sonra yüzde seksen civarında iyileşme görülür.

Tansiyon, modern tıpta tedavisi mümkün olmayan hastalıklar grubuna girer. Hasta yıllarca ilaçla oyalanır. Yıllar geçtikçe ilacın markası değişir dozajı yükselir ama hastalıkda iyileşme olmaz. Uygun tansiyon noktalarından ehil haccama yaptırılan hacamatdan sonra daha 2 - 3 seansda rahatlıklama bariz şekilde belli olur. Hastanın yaşına ve tansiyonun ilerleme düzeyine bağlı olmakla birlikte tansiyon yüksekliğini hacamatla kalıcı olarak tedavi etmek mümkündür. En azından hasta ilaca mahkum olarak yaşamadığı gibi yılların birikmiş ilaç tortusunu da vücuttan temizler.

Psikolojik hastalıklar, vesvese, şizofreni, panik atak, tik ve kekemelik…

Aşırı heyacanlı ve korkan kimselere uzun süren seanslar daha faydalı ve kesin sonuç verir. Antidepresif  ilaç alanlar daha ilk seansda çok büyük rahatlama hisseder. Allah (cc)’nin izni ile düzenli olarak yapılan 6-8 uygulamadan  sonra ilaç almalarına da gerek kalmayabilir. Tabi ki buna doktor karar verir, ama hasta da kendini bilir. 

İktidarsızlık, libido düşüklüğü gibi cinsel problemlerde hacamat uygulamasının iyi sonuç verdiği tesbit edilmiştir.

Kısırlık konusunda tecrübelerimiz oldu, başarılı sonuçlar aldık. Hem sperm azlığı, hem de yumurta gelişimi düzelmiştir. Hiç spermi olmayanlarda bir kanaatimiz yok.

 Erken boşalma, sertleşmeme; yaşı genç olduğu halde kişide hakikaten bir sorun varsa bu bir kaç seansda yapılan tedavi ile çok başarılı sonuçlar elde ettik.

Çocuk altına ıslatma, kulak arkası, iki omuz ortası, sırtdan ve kuyruk sokumu üstünden uygulanır.

El ve ayak üşümesi, bazı kimselerin el ve ayak parmakları ister sıcak havada ister soğuk havada daima çok üşür. El ve ayak parmakları hep soğuktur hiç ısınmaz . Tıpta Reynould olarak isimlendirilen bu hastalığa sırtdan, karaciğer arkası ve omuzdan yapılan hacamat daha faydalı olur.

 Alaca, egzama, ürtiker, (kurdeşen, dabaz), kaşıntı, cüzzam; bu tip hastalıklar dermatolojiyi ilgilendiren deri rahatsızlıklarında hacamat uygulamaları dolaşımı uyarıp, cildi canlandırdığı için şaşırtıcı sonucları vardır. Bu hastalıktan muzdarip olanlarda yine çok uyku ve zayıf bağışıklık sisteminden dolayı, uykuya doyamaz veya uykudan yeterince faydalanamazlar. Fakat her hasta belirli oranda fayda ve iyileşme görür. 

Cilt kırışıklığı ve yaşlanma belirtileri, metobolizması yavaş çalışanlarda, çok uyuyanlarda, çok aşırı yemek yiyen, aşırı alkol ve sigara kullananlarda ve dengesiz beslenenlerde daha fazladır. Yaşlanma belirtileri olan cilt kırışıklığı eğer normal seyrinde ise hacamat bunu yok eder, yavaşlatır demek yanlış olur. Sadece sorunlu bölgelere yardımcı olur. Belli noktalarda biriken pıhtı kan temizlenmek sureti ile ilgili sinirleri uyararak gerçeğinden daha yaşlı gösteren kişilerde bu yaşlanma izlerini azaltmak mümkündür. Burada temel prensip kırışıklığa neden olan sinirleri uyarmaktır. Çok da başarılı sonuçlar elde ettik diyebiliriz.

Görme bozukluğu, miyop veya hipermetrop rahatsızlıklarına en azından gözlük numarasının büyümesi durmuştur. Ayrıca göz tembelliği ve göz tansiyonuna da etkilidir. Bu uygulama sülükle birlikte yapılırsa glokomu tedavi eder ve gözlük numaraları da düşer.

Kas Erimesi kişide güç kaybına neden olur. Elini kolunu istediği gibi kullanamaz. 2 hasta ile bu konuda tecrübemiz oldu. Bir hasta normal bir iyileşme görürken diğer bir hastamız uzun süredir yukarıya kaldıramadığı kolunu hacamatdan hemen sonra rahat bir şekilde kullanmaya başladı. Uygun aralıkta yapılan hacamat tedavisinin hiç bir yan etkisi olmaz.

Varis için yapılan uygulamada tedavi başarısı değişkendir. 

Karpal Tünel Sendromu el bileğinin bir hastalığıdır. Bilekteki karpal tünelden geçen median sinirin sıkışması sonucu ortaya çıkar. Geceleri elde ve kolda uyuşma, tutma da güç kaybı, eli sallayınca ağrının hafiflemesi şeklinde belirtisi vardır. Ağrı olan bilek ve koldan hacamat yapılır.

Sivilce ve Akne  özellikle ergenlerde toksinler dışarı düzgün şekilde atılamayınca yağ bezlerinin tıkanmasıyla oluşan cild rahatsızlığıdır. Ergenlerde pisikolojik etkilere de yol açar. ABD’de bir klinik tarafından ve Science Direct adlı magazin araştırmasına göre Japon köpek balığı ile akne tedavisnden Nijerya Toto ürünleri akne tedavisine kadar yaklaşık  onbeş yöntem karşılaştırılmış bunlar arasında hacamat tedavisi sivilceler için en etkili yöntem olduğu sonucuna varılmıştır.

Hemofili hastalığı genetik olarak kandaki protein 8 eksikliğinden kaynaklanan ve kanı pıhtılaşmayan kanama başlayınca kanaması uzun süren veya durmayan hastalığa verilen bir isim. İsmi resmi olarak açıklanmayan bir Srilankalı müslüman hemofili hastalığından muzdarip olan İngiltere kraliçesinin kızını hacamatla tedavi etmiş. Uygulama haftada 1 kez olmak üzere, 25 seansda tamamlanmış. Hacamatla bu nasıl olmuş, yani kanı durmayan birisinden kan alınarak tedavi edilmiştir.

Hormon Bozuklukları, aşırı kilo, aşırı büyüme, aşırı zayıf kişilere hacamat tedavisi çok faydalıdır. Özellikle genç yaşta yapılırsa çok daha faydaldır. Bu tip hastalıklarda temel sebep, hormon salgılama görevini sağlayan hipofiz bezinin görevini yapmamasından veya tıkanması sonucu oluşur. Çözüm ise ilgili sinirleri uyarmaktır. 

Analitik düşünme yeteneği sadece bu konuda yeteneği olan kişilere sonradan eğitim ve öğretimle kazandırılan bir davranış biçimidir. Kabiliyeti olmayana ‘Analitik Düşünme Yeteneği’ çok fazla aşılanmaz. Analtitik düşünme yeteneği üst düzey bürokratlarda, hekimde, eğitmende var olması gereken bir tür muhakeme yeteneğidir. Bu kişiler olayları birbirine kolayca bağlayıp bulundukları görev ve konumun icabını en iyi şekilde yerine getirir ve çok çabuk doğru karar verirler. Uygun noktalardan hacamatla uygun sinirleri uyarmakla kişide tefekkür gücü ve muhakeme yeteneği artar.

Ama modern usülde eğitilen kişilerde asla analitik düşünce yeteneği oluşmaz. Belki sadece belli eğitimle o kişiye mesleğini ifa edecek temel basit düşünce öğretilir. Kısaca bu şekilde düşünebilen insanlar, yüksek ağaçlardan oluşan orman içinde yürürken sizi bir helikopter alıp yükselttiğini hayal edin. Nereye gideceğinizi nasıl gideceğinizi vs daha net görmeye başlarsınız.

Önünüzde var olan bir çok belirsizlik kaybolur. Analitik düşünme yeteneğine sahip kişiler diğer kişilere nazaran daha doğru ve isabetli kararlar alır. Uygun noktalardan hacamat bu prosesi hızlandırır. Tıkanıklıklar açılır. 

Manupülasyon, etki altına girme, kabullenme. Uygun ve düzenli hacamat tedavisi sizin kolayca manupule edilmenizi engeller, kendi kendinizi kontrol mekanizması çalışır.