Buhar kent hacamat uygulaması.

Kronik Günlük Baş Ağrısı

Hastalarda yıllardan beri her gün gelen, sabahtan akşama kadar devam eden, zaman zaman hastayı yatıracak kadar şiddetlenen sürekli baş ağrısı vardır. Hastaların çoğunda başlangıçta migren, bir kısmında da gerilim tipi baş ağrısı bulunur. Bunlar giderek sıklaşır ve her gün gelen baş ağrısına dönüşür. Bir kısım hasta da migren ya da gerilim tipi baş ağrısı olmaksızın doğrudan kronik günlük baş ağrısı gelişir. Kronik günlük baş ağrısı olan hastaların çoğu sürekli ağrı kesici ilaç alır. Ağrı ilaçları baş ağrısını geçirmediği halde hasta ağrı ilacı almaya devam eder, çünkü ağrı ilacı almadığı zaman baş ağrıları şid­detlenir. Bu nedenle hastada bir çeşit ağrı kesici ilaç bağımlılığı gelişir.

Türkiye'de her üç kişinden biri baş ağrısından şikayetçi. Araştırmalara göre 250'ye varan değişik baş ağrısı çeşidi var. Bugün eczanelerde hatta market ve bakkallarda baş ağrısına karşı kullanılacak çeşitli ilaçlar var. Bu ilaçların doktor gözetiminde kullanılması gerekmektedir.

Peki ilaç almadan baş ağrımızı kendi kendimize tedavi etmeye çalışsak nasıl olur? İşte size baş ağrınızı ilaçsız geçirmek için 10 ipucu:

Çok uzun süre aç kalmak baş ağrısının sebeplerinden biridir, çünkü açlık kan şekerinizin
düşmesine neden olur. Düzenli ve dengeli beslenmek ve tabiki doğru gıda ve besinler ile
beslenmek gerekir. Bol miktarda magnezyum ba
ş ağrılarınızın önüne geçebilir. Çok fazla
yağlı ve şekerli gıda tüketimi baş ağrısının en bü